Čo sme čítali v marci?

Ďalší mesiac je za nami. Aj vám sa zdá, že čas beží čoraz rýchlejšie? Konečne je vonku krásne počasie, jar prišla v plnej paráde. Čoraz viac nás to ťahá von a tak času na čítanie je pomenej. Ale čítali sme aj tak. Spolu, ale aj každý sám. Dokonca aj ja, čo je malý zázrak, som si našla každý deň chvíľku no môj obľúbený relax.

Takže tu je náš marcový zoznam.

Spoločné čítanie

Mary Poppinsová (P.L. Traversová)

Na túto knihu som sa chystala už dlhšie. Je to jedna z mojich obľúbených kníh pre deti a bola som veľmi zvedavá, čo na ňu povedia dievčatá. Mary je opatrovateľka, ale nie taká hocijaká. K deťom je prísna ale zažijú s ňou také nezvyčajné dobrodružstvá, že sami niekedy nevedia či sa im to len nesnívalo. No a keďže ja som fanúšik muzikálov po prečítaní sme si Mary Poppinsovú aj pozreli. Ako takmer každá filmová adaptácia sa od tej knižnej určitými pasážami líšila. Terezka sa vyjadrila, že film sa jej páčil, ale kniha vraj omnoho viac. Paráda! To je jasný záblesk budúceho knihomoľstva.

citali sme aj Mary Poppinsovu

Hrnček, var! (František Hrubín, Milan Rúfus)

Krásne ilustrovaná kniha veršovaných rozprávok z pera Milana Rúfusa a Františka Hrubína. Klasika, ktorú by mali poznať všetky deti. Niektoré rozprávky sú vhodné aj na dramatizáciu. My sme si zahrali tú o Červenej čiapočke. Iné sme si zas prečítali aj v ich originálnej podobe v knihe od Pavla Dobšinského.

kniha ktoru sme citali v marci

Oceán

Do našej kosatkovej témy úplne ideálna kniha. Obsahuje štyri priestorové obrázky s rôznymi morskými živočíchmi a ich popisom. Textu v nej nie je veľa, skôr je to pastva pre oči.

Julinkine čítanie

Maľované čítanie

Naša Juli proste maľované čítanie miluje. Kdekoľvek je, tam ho číta. Dokonca, niektoré rozprávky čítala spolu s Maruškou. Juli slová, Maruška obrázky a my ostatní sme počúvali. Ideálna spolupráca.

  

Strapúšik (Khoa Le)

Ďalšia kniha od tejto spisovateľky, ktorú som pre Juli vybrala v knižnici. Ako už názov napovedá, je to o chlapcovi ktorý sa nechcel česať.  Podobne ako Meduška aj táto kniha má v sebe anglický text a nádherne obrázky. Odporúčam obidve.

Terezkine čítanie

Hrdinsky zápisník (Klára Jarúnková)

Tak toto je klasika. Pamätám sa ako som ju čítala na výške (povinná literatúra na skúšku) a usmievala sa “popod fúz”. Možno by sa s ňou viac zžil chlapec, ale keďže chlapca nemáme, dala som ju čítať Terezke. A teda bavila sa na nej rovnako dobre ako ja.

Pollyanna (E.H. Porter)

Ďalšia z mojich top kníh. Terezka si ju vybrala z našej knihovničky. Hľadala niečo vhodné pre seba a toto jej padlo do oka. Veľmi dobrý výber. Práve ju dočítava a veľmi sa teší na pokračovania…máme ich doma ešte šesť.

Moje čítanie

Ak by bol niekto zvedavý, čo číta mama šesťčlennej rodiny keď má čas a neodpadne od únavy večer rovno do postele, tak nech sa páči:

Zlatá žatva (Tessa Afshar)

Od tejto spisovateľky som už čítala viac kníh a vždy ma potešili. Moja obľúbená história a oddychová romantika na jednom mieste. Číta sa to prakticky samo, pre mňa ideálny oddych po náročnom dni, keď potrebujem úplne vypnúť a nič neriešiť.  Len jediné ma trápi keď čítam takéto knihy. Že ich veľmi chcem dočítať, ale vlastne ich nechcem dočítať. Knihomoli pochopia.

Jeden komentár


  1. // Odpovedať

    Dobry den som rada ze som nasla Vas blog aj ked uz to bolo davnejsie. Teraz uz ked sa nas to doma tyka a blizi sa rozhodnutie ako dalej sa vraciam na Vasu stranku viac. Mate moj velky obdiv ako to stihate vsetko a plus aj domacnost. Velmi pekne projekty mate za sebou a kopec aktivit.Mne sa to tiez pozdava len niesom ucitelka a to ma velmi odradza ze to nezvladnem. Dzrim Vam prsty aj nadalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.