Kockatoo

Veľmi radi cestujeme. A veľmi radi hráme spoločenské hry. Preto v poslednej dobe vyhľadávam spoločenské hry, ktoré nezaberú veľa miesta v kurfi, a pri ktorých sa zabaví celá rodina. Jednou z takýchto hier je aj hra Kockatoo.

Hru hrávame  hlavne večer, keď sa chceme s niečim rýchlym zabaviť, lebo jedna hra trvá maximálne 15 minút. Navyše sa hra rýchlo zloží a rozloží, čo ocení určite každá mama, ktorá vie aké je jednoduché hračky vytiahnuť, ale odložiť ich vyžaduje nadľudský výkon. No a samozrejme že nám robí spoločnosť aj na cestách. Hra je určená pre deti od päť rokov a je ideálne ak jednu partičku hrajú traja až piati hráči, ktorí potrebujú hlavne veľkú predstavivosť a rýchly postreh.

kockatoo

Kockatoo je malá plechová krabička, ktorá obsahuje tri druhy okrúhlych kariet rôznej veľkosti. Najväčších kariet je 12 a sú podľa toho očíslované. Najmenších kariet je 24 a sú očíslované v pároch od 1 po 12. Stredne veľké karty sú v tejto hre to, čo vás ako hráčov najviac zaujíma. Sú obojstranné. Na každej s týchto kariet sa nachádza nejaký obrázok. Farebné strany obsahujú obrázky zvierat, na druhej strane, ktorá je modrá sú rôzne veci alebo javy. Je ich 30.

kockatooHráči rozložia najväčšie karty na stôl, stredne veľké karty sa zamiešajú a rozložia na veľké karty. Hráči sa musia dohodnúť, ktorou stranou budú stredne karty klásť. Pre menšie deti je určená strana so zvieratami, staršie deti a zvládnu aj tú opačnú stranu. Následne sa najmenšie karty zamiešajú a položia na kope číslami dolu.

Prvý hráč si vyberie malú kartu s číslom tak, aby ju nik iný nevidel. Pohľadom vyhľadá príslušnú veľkú kartu na stole a snaží sa znázorniť zvukom danú vec, či zviera. Gestá nie sú povolené! Ostatní hráči musia rýchlo zareagovať a kto prvý zistí, ktorý obrázok je napodobňovaný zvukom položí naň ruku. Ak uhádne karta je jeho. Na prázdne miesto sa doplní ďalšia zo stredných kariet a na rade je ďalší hráč s ďalším novým zvukom. Víťazom sa stáva ten, kto prvý nazbiera daný počet kariet (ten sa líši podľa toho koľko hráčov hrá).

kockatoo

Znie to síce jednoducho, ale niekedy sa treba naozaj potrápiť (teda trápi sa len ten kto napodobňuje, ostatní z toho majú strašnú srandu). Nie každý vie hneď napodobniť len hlasom ťukanie klávesnice, pukanie popcornu, skákanie delfína alebo plávanie kapra vo vode. Navyše, ak sa dohodnete, že zvieratá nebudete napodobňovať ich typickými prejavmi, ktoré sa ľahko hádajú, bude to náročnejšie aj pre staršie deti.

kockatoo

Stredných kariet je len 30, to znamená, že na napodobňovanie máme 60 rôznych obrázkov. Nie je to tak veľa ako sa na prvý pohľad zdá. Ak hráte hru viackrát za sebou, rýchlo sa môže stať, že sa začnú deti v napodobňovaní zvukov opakovať.  My sme sa doma dohodli, že sa nemôžu pri viacerých partiách za sebou zvuky opakovať. Preto musia byť dievčatá fakt kreatívne a rozmýšľať aj nad zvukmi, ktoré nie sú z obrázka až tak očividné, ale súvisia s ním.

Kockatoo je čistá oddychovka, ktorá má  jednu veľkú výhodu oproti iným. Veľmi veľa (fakt veľa) sa pri nej nasmejete. Hlavne ak hrá rodič s deťmi. Pre deti je vždy náramne zábavné, ak si vie zo seba spraviť srandu dospelý človek. A verte, že pri tejto hre je takýchto situácií až-až.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.