Čítam, čítaš, čítame. Náše februárové čítanie.

Keď  sa niekto spýta na moje hobby, zvyčajne odpoviem, že rada čítam. Mam aj iné záľuby, ale momentálne ich vôbec nestíham, verná ostávam len čítaniu. Veď knihu si môže vziať človek so sebou kdekoľvek, nezaberá až tak veľa miesta, na čítanie netreba žiadne špeciálne prípravy a aj keď je voľného času veľmi málo, niekedy poteší aj desať minútový únik z reality, kým sa deti hrajú na dvore.

Ja čítam vždy keď môžem a všade kde môžem.  Niekedy sa stáva, že mám rozčítaných viac kníh naraz. Niečo na pobavenie, niečo na poučenie, niečo v obývačke pohodlne pod dekou, alebo niečo večer v čítačke pri uspávaní drobca. Čítam pre radosť, ale aj preto, aby som sa niečo nové naučila. A presne toto chcem odovzdať aj mojim deťom. Poznanie, že knihy sú nielen zdrojom zábavy, relaxu, ale aj inšpirácie, či nových poznatkov.

Terezka je už zdatný čitateľ, tá si vyberá knihy sama, Nie som vždy stotožnená s jej výberom, tak jej občas podsuniem niečo iné, o čom si myslím, žeby sa jej mohlo páčiť, ale viem, že sama by po tom nesiahla.  Zatiaľ sa nestalo, žeby jej môj výber nesadol.  Juli si ešte zatiaľ necháva poradiť odo mňa. Samozrejme “číta” aj Maruška. Niekedy si vyberie z knižnice tú najhrubšiu knihu a podľa obrázkov nám rozpráva svoje vymyslené príbehy.

Tu vám ponúkam k nahliadnutiu knihy, ktoré tvorili naše februárové čítanie.

Spoločné čítanie

Julinka, malá zverolekárka (Rebecca Johnson)

Čo sa stane ak si malá Julinka, túžiaca stať sa zverolekárkou, otvorí zvierací hotel, o ktorom ale jej rodičia nesmú nič vedieť?

februárové čítanie Julinka malá zverolekárka

Kniha je ušitá priamo pre našu Juli. Ona miluje zvieratká, jej tajný sen je pracovať v ZOO.  Na konci knihy je malý kvíz. Veľmi ma pobavila posledná otázka: Ako prinútiš rodičov, aby ti dovolili ďalších domácich miláčikov? Čo by napísali vaše deti?

Psík, ktorý chodí do práce (Daniel Hevier)

Útla knižočka  o vodiacich psíkoch. Príbeh je vyrozprávaný z pozície psíka, ktorý deti oboznamuje o svojej práci pre nevidiacich. V knižke sú reálne fotky a krásne hevierovské básničky.

kniha Psík, ktorý chodí do práce

Julinkine čítanie

Rieka rieke riekla (Jozef Pavlovič)

Knižka, s krátkymi humornými básničkami na každé písmeno a krásnymi ilustráciami, vhodná pre začínajúcich čitateľov.  Niektoré básne potrápili Julinkin jazýček.

Meduška (Khoa Le)

Táto krásna kniha mi padla do oka v knižnici. Kvôli svojmu väčšiemu formátu vytŕčala z police a sama sa núkala k čítaniu. Väčšinu miesta na strane zaberajú nádherná ilustrácie, textu je v nej pomenej, čo je ideálne pre prváčikov. Bonusom je anglicky text po každej pasáži.

Terezkine čítanie

Lov slov (Jozef Pavlovič)

Ďalšia kniha od J.Pavloviča vo výbere, tentoraz pre našu tretiačku. Pavlovičové knihy sú plne prešmyčiek, hier so slovami, ktoré nútia deti premýšľať a smiať sa.

Obrázkové dejiny Slovenska

O tejto knihe píšem viac tu .

Tigrí tím: Jazdec bez hlavy (Thomas Brezina)

Príbeh pre mladých detektívov. Terezka mala dlhé, veľmi dlhé, detektívne obdobie. Celý minulý školský rok a prvú polovicu nového školského roka, čítala len knihy od T.Brezinu. Knihy obsahujú “zázračnú” lupu, ktorá pomáha deťom vyriešiť záhadu.

Where’s the big red doggie?

Toto je leporelo pôvodne určené pre malé deti, ale nám výborne poslúžilo na angličtine k téme o predložkách 😉

Čítanie pre maličkých

No a s najmenšími členmi rodiny čítame najmä obrázkové knihy. Momentálne najviac letí séria od Susanne Bernerovej, konkrétne Potulky jarou a Potulky zimou. Kniha ako stvorená pre zvedavé detské očká. Deti hľadajú svoje obľúbené postavičky a sledujú ich príbeh a popri tom sa čo to naučia o striedaní ročných období.

A čo ste tento mesiac čítali vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.